Юношеският национален отбор на България до 16 г. започна с

...

България U16 спечели убедително срещу Андора

Юношеският народен тим на България до 16 година стартира с безапелационна победа с 3:0 над Андора присъединяване си в приятелския шампионат под егидата на УЕФА в Албена.

Попаденията за отбора на селекционера Йордан Петков означиха Александър Маринов и Венцислав Иванов.

„ Лъвчетата “ имаха предимство през целия дуел, само че съумяха да го материализират едвам в края на мача, когато паднаха и трите попадения. В 75-тата минута футболистът на Лудогорец Александър Маринов откри резултата, а в добавеното време Венцислав Иванов от ЦСКА-София означи два гола за крайното 3:0.

Следващата среща на България от конкуренцията е на 9 април от 11:00 ч. против Молдова.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 4. Тодор Цонев, 13. Самуил Колев, 18. Стивиян Макавеев, 5. Ивайло Митев, 19. Кубрат Йонашчъ, 8. Димитър Петров, 7. Константин Димитров, 10. Джанер Садетинов, 17. Мартин Ситев, 20. Георги Стоянов (след почивката в игра влязоха 6. Пламен Аршев, 11. Димитър Диклиев, 22. Илиян Димитров, 3. Димитър Христов, 21. Венцислав Иванов, 15. Александър Кавраков, 16. Васил Казалджиев, 14. Александър Маринов, 2. Борис Стойков).

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 1:0 Маринов 75, 2:0 Иванов 90+1, 3:0 Иванов 90+4.
Източник: novinata.bg