Юношеският национален отбор на България до 16 г. изпусна нещастно

...

Юношите поведоха с 2:0, но паднаха от Сърбия

Юношеският народен тим на България до 16 година изпусна нещастно успеха против Сърбия в първата контрола сред двата отбора, играна през днешния ден в НФБ „ Бояна “.

„ Лъвчетата “ поведоха с 2:0 след по-добра игра в първите 60 минути, само че по-късно за малко гостите стигнаха до 4 безответни гола, възползвайки се от неточности в нашата защита.

България имаше предимство през първата част. В 17-тата минута удар с глава на Стоилов мина над гредата, а незабавно по-късно Венислав Михайлов затрудни оптимално сръбския пазач Богданович с изстрел от границата на пеналта.

В 28-мата минута, при една от дребното си контраатаки, гостите получиха право да изпълнят дузпа, само че вратарят ни Огнян Владимиров направи ослепително избавяне. В 30-тата минута Илиан Гатински заплаши сръбската врата, а в 5 минути преди почивката Васил Василев пропусна най-чистото състояние да открие резултата, откакто изскочи самичък против Богданович, който обаче парира изстрела му.

Веднага след началото на втората част още веднъж Василев се откъсна зад сръбската защита, само че се засуети и стражът на гостите съумя да избие топката. Все отново разумното се случи и в 51-вата минута Гатински откри резултата след добавка, а в 58-мата България стигна до втори гол – Димитър Урумов бе фаулиран в наказателното поле и Василев осъществя отсъдената дузпа.

След 60-ата минута обаче в нашата игра настъпи непредвиден срив и Сърбия бързо съумя да обърне мача, откакто Йокич понижи, а след това капитанът Костов осъществя два пъти за 2:3. В 77-мата минута Маравич оформи крайния резултат още веднъж след недоразумение в нашата отбрана.

Следващата инспекция сред двата отбора е на 9 ноември от 11:00 ч. още веднъж в НФБ „ Бояна “.

Съставът на България : 1. Огнян Владимиров, 16. Иван Андонов, 4. Мартин Портарски (46 – 7. Радослав Караманов), 5. Божидар Жечев, 6. Валери Владимиров (88 – 3. Стоян Лазаров), 22. Даниел Ръжданов (77 – 18. Сашо Грънчаров), 20. Радостин Стоилов (63 – 19. Димитър Мрънков), 21. Венислав Михайлов (63 – 8. Димитър Челебиев), 15. Илиан Гатински (77 – 13. Никола Генчев), 11. Димитър Урумов, 9. Васил Василев (63 – 10. Кристиян Горянов).

Селекционер : Тодор Симов.
Източник: novsport.com