Юношеският национален отбор на България до 16 г. допусна загуба

...

Малко не достигна на България U16 за зрелищно равенство със Сърбия

Юношеският народен тим на България до 16 година позволи загуба с 2:3 от връстниците си от Сърбия във втория другарски мач, който се игра сред двата тима в Национална футболна база “Бояна ”. Възпитаниците на Тодор Симов бяха на път да сътворят същински героизъм, откакто изоставаха с 3 гола, само че съумяха да се върнат в срещата с 2 попадения. Освен тях “лъвчетата ”, които заслужаваха най-малко тъждество в този дуел, пропуснаха и още куп положителни благоприятни условия, само че шансът не бе на тяхна страна.

Иначе гостите от Сърбия поведоха с попадения на Костов, Дамянович и Маравич, само че българската селекция съумя да се окопити и да прати два пъти топката в мрежата на гостите. Точни за “лъвчетата ” бяха Горянов в 54-ата минута минута и Василев в 70-ата минута.

В първата контролна среща сред двата тима, играна още веднъж в НФБ “Бояна ” преди два дни, България отстъпи с 2:4, макар че водеше с 2:0 след час игра.

Съставът на България:  12. Иван Кехайов (46 – 23. Антони Николов), 2. Кристиан Гиздев (46 – 6. Валери Владимиров), 3. Стоян Лазаров, 18. Сашо Грънчаров (81 – 22. Даниел Ръжданов), 14. Николай Любомиров, 17. Самуил Мечев (65 – 11. Димитър Урумов), 19. Димитър Мрънков (46 – 9. Васил Василев), 7. Радослав Караманов (к) (81 – 4. Мартин Портарски), 8. Димитър Челебиев (71 – 20. Радостин Стоилов), 10. Кристиян Горянов (71 – 21. Венислав Михайлов), 13. Никола Генчев (65 – 15. Илиан Гатински)

Селекционер:  Тодор Симов
Източник: novsport.com