Юношеският национален отбор на България до 15 г. спечели с

...

България U15 пропусна да разгроми Словакия U15

Юношеският народен тим на България до 15 година завоюва с 3:1 първата от двете контроли против връстниците си от Словакия като посетител, само че пропусна да се поздрави с много по-изразителен триумф. Най-вече през първата част нашият отбор пропусна няколко доста чисти положения, които можеха да създадат успеха ни още по-внушителна.

Словакия осъществя от първия си и единствен изстрел в границите на българската врата посредством Даниел, който бе прецизен в 12-тата минута с глава след центриране от ъглов удар. България откри тотално предимство и изпусна три обстановки за равнене след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. Все отново логиката спечелва в 28-мата минута, когато капитанът Кристиян Горянов се разписа от фаул.

След почивката българският селекционер Калоян Георгиев предприе много промени, само че „ лъвчетата “ продължиха да преобладават. Почти незабавно след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара ужасно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-тата минута Георги Стефчов оформи крайния резултат с глава.

Следващата контрола сред двата отбора е на 6 октомври (четвъртък) от 12:00 ч.

Съставът на България : 1. Пламен Пенев (70 – 23. Георги Стоянов), 2. Радослав Караманов (41 – 13. Никола Ставрев), 3. Симеон Турлаков, 4. Кристиян Гиздев (51 – 14. Мартин Портарски), 5. Николай Любомиров (41 – 22. Александър Донев), 6. Калоян Божков (51 – 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (57 – 15. Георги Стефчов), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 9. Марто Бойчев (41 – 21. Кристиян Михайлов), 10. Кристиян Горянов, 11. Димитър Челебиев (51 – 19. Даниел Димов).

Селекционер : Калоян Георгиев.

Словакия - България 1:3