Янтра (Габрово) победи с 2:1 Монтана в двубой от 26-ия

...

Янтра обърна Монтана с 2 дузпи и се доближи до третото място

" Янтра " (Габрово) победи с 2:1 " Монтана " в дуел от 26-ия кръг на Втора лига.
Двата отбора направиха забавен мач в Габрово, а домакините стигнаха до трите точки след поврат и две дузпи. Първо Франк Есума отри резултата в 15-ата минута след добра офанзива на " Монтана ". В края на първата част обаче Дани Младенов изравни от дузпа поради игра с ръка на Костадин Илиев. През втората част Янтра бе по-активният отбор и стигна до обрата след нов углавен удар, осъществен от Младенов (83’). Така отборът на Вили Вуцов попречи на " Монтана " да си върне третото място и на собствен ред се приближи на пет точки от него.
Двубоят стартира с офанзиви и от двата отбора, а в 15-ата минута резултатът беше открит. Бърза офанзива от страна на " Монтана " докара до това Стивън Кирилов да се измъкне по дясното крило и да навлезе в наказателното поле. В непосредственост до аутлинията той пусна подаване към Франк Есума, който засече и осъществя за 0:1.
В 28-ата минута Християн Василев трябваше да се намесва след прекрасен удар на Кирилов от отдалеченост. Няколко минути по-късно пък " Янтра " сътвори състояние и след центриране по земя отляво бранител на " Монтана " подложи крайник и почисти топката. Кълбото обаче мина на сантиметри от страничния дирек и насмалко да се стигне до автогол.
Малко по-късно Даниел Младенов се откъсна на добра позиция и остана самичък против вратаря на гостите. Опитният футболист обаче се спъна и падна в най-неподходящия миг, което не му разреши да насочи удар.
В 44-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. След центриране отляво основният арбитър отсъди углавен удар поради игра с ръка на Костадин Илиев. С осъществяването се нагърби Даниел Младенов, който с прекрасен удари изравни резултата - 1:1.
Двата отбора продължиха с нападателната игра и през второто полувреме, само че без да се основават забавни обстановки. В 50-ата минута Айвън Ангелов стреля от отдалеченост, само че право в ръцете на Васил Симеонов.
С придвижване на времето " Янтра " бе тимът, който натискаше повече и търсеше повече попадението. Домакините съумяха на няколко пъти да внесат напрежение в пеналтерията на " Монтана ", само че по този начин и не стигнаха до гол. Гостите от своя страна не сътвориха съвсем нищо забавно в идващите минути.
В 77-ата минута Айвън Ангелов стреля рисково от междинна отдалеченост, само че топката мина настрана от вратата на Симеонов. 3 минути по-късно още веднъж крилото стреля добре от директен свободен удар. Вратарят на " Монтана " мазета, а по-късно Тони Иванов се опита да направи добавка. Симеонов обаче бе протегнал крайник и спъна футболиста в наказателното поле, което докара до втора дузпа в интерес на отбора от Габрово. Даниел Младенов още веднъж се нагърби с осъществяването и макар че стражът на " Монтана " съумя да играе с топката, тя въпреки всичко влезе в неговата врата - 2:1.
До края на дуела повече забавни положения нямаше и по този начин домакините се поздравиха с трите точки.
След този триумф " Янтра " към този момент има 43 пункта и заема шестото място. Габровци обаче са на пет от третия " Марек ". " Монтана " от своя страна остава четвърти с 46 точки, на пет от второто и на осем от първото място.

" Янтра " 2:1 " Монтана "

0:1 Франк Есума (15)
1:1 Даниел Младенов (45+1) - д.
2:1 Даниел Младенов (83) - д.

Стартови сформира:
" Янтра ": 1. Християн Василев, 5. Цветелин Радев, 71. Тони Иванов, 77. Петър Вуцов, 6. Петър Казаков, 10. Айвън Ангелов, 21. Божидар Томовски, 18. Валентин Цветанов, 24. Даниел Гаджев, 11. Даниел Младенов, 7. Емил Колев;

" Монтана ": 30. Васил Симеонов, 8. Петър Атанасов, 4. Никола Борисов, 14. Димитър Буров, 18. Костадин Илиев, 6. Франк Есума, 24. Емил Янчев, 13. Илия Русинов, 23. Антон Тунгаров, 7. Александър Аспарухов, 11. Стивън Кирилов.
Източник: bulnews.bg