Янис Адетокунбо реализира 37 точки и спечели 10 борби, Деймиън

...

Янис Адетокунбо поведе Милуоки Бъкс към победата срещу Орландо Меджик

Янис Адетокунбо осъществя 37 точки и завоюва 10 битки, Деймиън Лилард добави 24 точки при триумфа на Милуоки Бъкс над Орландо Меджик със 118:114 в НБА. Това бе четвърта поредна загуби на Орландо в шампионата. Адетокунбо вкара седем точки в последната част на мача, като пет от тях бяха след осъществявания на наказателни удари. Крис Мидълтън и Брук Бопес бяха другите двама играчи на домакините, които направиха двуцифрен брой точки - по 14. Паоло Банчеро означи 23 за Орландо, а Мориц Вагнер се включи от пейката с 21 точки и 8 битки. Коул Антъни приключи с 18 точки, 11 битки и 6 асистенции.

Антъни Едуърдс вкара 27 точки, завоюва седем битки и направи 5 асистенции за Минесота при успеха над Лос Анджелис Лейкърс със 118:111. Карл-Антъни Таунс добави 21 точки за Минесота, който в предходния си мач загуби от Филаделфия. Рюди Гобер приключи с дабъл-дабъл - 15 точки и 13 битки. Антъни Дейвис означи 31 точки и завоюва битки за Лейкърс, които изгубиха четвърти следващ мач. Остин Рийвс добави 20 точки. ЛеБрон Джеймс не игра за " Езерняците " поради инфектиране на левия гален.

Кайл Кузма приключи с 32 точки, 8 битки и 6 асистенции за трагичния триумф на Вашингтон над Портланд със 118:117. Тойс Джоунс осъществя пет тройки и приключи с общо 24 точки, до момента в който Дейниъл Гафорд оказа помощ с 16 точки, 8 битки, 6 блокирани шута и четири откраднати топки. Това бе едвам трета победа в 20 мача за Вашингтон. Анфърни Саймънс означи рекордните си за сезона 41 точки за Портланд, който загуби за осми път в последните девет мача. Деандре Айтън осъществя 23 и завоюва 16 битки, а Джерами Грант добави 20 точки на Портланд.

Кели Олиник означи 27 точки, 6 асистенции и открадна 4 точки при успеха на Юта над Детройт със 119:111. Това бе 25 поредна загуба на Детройт, като единствено Кливланд през сезон 2010-11 и Филаделфия през 2013-2014 са губили по 26 пъти подред. Кейд Кънингам поведе Детройт с 28 точки, 10 асистенции и шест битки. Джейдън Айви добави 24.

Коби Уайт осъществя 22 точки, в това число и 12 в решителната четвърта част за триумфа на Чикаго Булс над Сан Антонио Спърс със 114:95. Това бе трета поредна победа за " Биковете ". ДеМар ДеРозан означи 21, а Патрик Уилямс 18 за спечелилите. Девин Васел бе водещ изпълнител на Спърс с 21 точки, зокато Зак Колинс добави 14. Виктор Уембаняма приключи единствено със 7 точки. Сан Антонио е изгубил 21 от последните си 22 мача.

Трей Мърфи III реилизира 28 точки за триумфа на Ню Орлиънс при гостуването на Кливланд със 123:104. Мърфи вкара 10 от 16 си опита за пукотевица, а Ню Орлиънс завоюваха за пети път в последните шест срещи. Си Джей Макколъм означи 18. Дийн Уейд вкара 20 за Кливланд, който игра без болния Донован Мичел.

Шай Гилджъс-Александър означи 31 точки и поведе Оклахома Сити за успеха над Лос Анджелис Клипърс със 134:115. Новобранецът Чет Холмгрен осъществя 23 точки и рекордните си за сезона седем асистенции. Джейм Хардън поведе Клипърс с 23 точки, до момента в който Пол Джордж добави 22, а Ръсел Уестбрук приключи с 15 точки и 13 битки.

Дезмънд Бейн вкара 22 от своите 31 точки във второто полувреме, а Джарън Джаксън Джуниър добави 21 за триумфа на Мемфис против Индиана със 116:103. Джа Морант приключи с 20 точки, 8 асистенции и 5 битки в дебюта си, откакто изтърпя наказване от 25 мача за проявление на оръжие във видео клип. Зиър Уилям добави 16 точки, а Санти Алдама - 13. Оби Топин означи 22 за Индиана, който загуби за пети път в последните шест мача. Тайръз Халибъртън оказа помощ със 17 точки и 14 асистенции.