Яник Синер постигна чиста победа с 2:0 сета срещу Стефанос

...

Синер победи Циципас на старта на финалния турнир в ATP

Яник Синер реализира чиста победа с 2:0 сета против Стефанос Циципас на старта на Финалите на ATP в Торино. Световният №4 и международният №6 се изправиха един против различен в първи мач от група A. По-късно през днешния ден е дуелът сред Новак Джокович и Холгер Руне.

Италианецът Синер прекърши съпротивата на Циципас с по един пробив в двата сета за краен резултат 6:4, 6:4.

В първата част четвъртия в света стигна до пробив в петия гейм и до края печелеше сервисите си.

Вторият сет почна отлично за Синер – нов пробив за 1:0. В третия гейм италианецът поведе с 0:40 и беше покрай втори пробив, с който да завърши интригата, само че Циципас се измъкна.

Все отново постоянното показване на Синер на начален удар продължи и той затвори втория сет, надлежно и мача – 6:4, 6:4.
Източник: novsport.com