Йънг Бойс победи с драматичното 3:2 Ференцварош в първи плейофен

...

Йънг Бойс и Бенфика взеха преднина преди реваншите за влизане в групите на Шампионска лига

Йънг Бойс победи с трагичното 3:2 Ференцварош в първи плейофен мач сред двата тима за влизане в групите на Шампионската лига.

Гостите от Унгария поведоха още в 14-ата минута с гол на Франк Боли, само че единствено две минути по-късно Мешак Елия възвърне равенството. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко след пряк червен картон на Силван Хефти за жестоко нарушаване против Ендре Ботка. Само две минути по-късно Ференцварош получи късмет да извърши дузпа, при която обаче Мирто Узуни пропусна. По този метод психическото преимущество към този момент бе на страната на домакините, които нанесоха втори гибелен удар единствено 5 минути преди края на полувремето, когато се разписа Венсан Сиеро.

През втората част на Улисес Гарсия направи резултата 3:1 след мощен пробив отляво и доста прецизен удар с десния крайник в долния ляв ъгъл на вратата на Унгария. 8 минути преди края на постоянното време още веднъж Франк Боли се разписа след асистенция на Раян Ммае и по този метод понижи пасива на своя отбор, оставяйки отворен реванша в Унгария след седмица.

В различен мач от вечерта Бенфика надигра ПСВ Айндховен 2:1 в Лисабон и по този начин взе преднина от един гол преди втория мач от плейофния конфликт сред португалците и нидерландците за влизане в групите на Шампионската лига. Домакините изиграха доста мощно първо полувреме, след което водеха с 2:0 след голове на Рафа Силва (11’) и Юлиан Вайгъл (42’).

Само 7 минути след началото на втората част Коди Гакпо върна един гол за нидерландците и по този метод остави всички шансове на ПСВ преди реванша в ниската земя след седмица.
Източник: fakti.bg