Вторият отбор на Локомотив II спечели срещу Спартак в пловдивското

...

Дубълът на Локо победи Спартак в зрелищно пловдивско дерби

Вторият тим на Локомотив II завоюва против Спартак в пловдивското дерби на Югоизточната Трета лига. “Черно-белите ” надделяха с 4:2 “гладиаторите ” на “Лаута ”. Двата тима изиграха извънредно забавен и динамичен дуел, който като равнище бе доста над стандартите за Трета лига.
Прочетете още
В 12-ата минута Фърков стреля от отдалеченост настрана от задачата. Гостите дадоха отговор с рисков удар от директен свободен на Кирил Георгиев. В 25-ата минута Локомотив II поведе в резултата. Тодор Павлов изведе на добра позиция Кръстьо Банев, който асистира на Иван Михайлов за 1:0. В 30-ата минута рисков изстрел на Църцев бе отразен от стража на гостите. В 33-ата минута Локомотив удвои своята преднина! Ефе Али бе изведен на добра позиция, напредна и осъществя за 2:0! В 37-ата минута гостите понижиха на 2:1. Мирослав Радев бе прецизен след директен свободен удар. Минути по-късно Кръстьо Банев, Иван Арамазов и Иван Михайлов можеха да отбележат нов гол за “черно-белите ”.

Спартак стартира по-активно втората част и стигна до попадение в 52-ата минута, когато състезател на гостите засече с глава центриране от корнер. Локомотив реагира незабавно и в 55-ата минута Теодор Фърков направи 3:2. В 62-ата минута Локомотив II стигна до четвърто попадение. Теодор Фърков с мощен удар разстреля вратаря на гостите за крайното 4:2.

С успеха “черно-белите ” събраха актив от 52 точки и се намират на 9-то място в класирането. На 29.04 от 17:00ч. пловдивчани гостуват на Родопа в Смолян.

Спартак е на осмото място с 54 точки. Следващата неделя отборът приема Атлетик Куклен.

Локомотив II: Кристиан Томов, Видол Сейменски, Тодор Павлов, Ефе Али, Пламен Петров, Сами Мехмедов, Теодор Фърков, Иван Арамазов, Иван Михайлов, Кръстьо Банев, Васил Църцев

Спартак:  Кристиян Милушев, Даниел Спасов, Радослав Влашев, Агоп Кочиян, Сонер Полат, Йълмаз Сюлейман, Кръстьо Милев, Васил Стойчев, Георги Лазаров, Кирил Георгиев, Мирослав Радев

Източник: trafficnews.bg