Волейболният отбор на Левски завърши календарната 2019-а година със страхотна

...

Левски приключи с чиста победа над Черно море

Волейболният тим на Левски приключи календарната 2019-а година със страхотна победа в Суперлигата на България. Воденият от Андрей Жеков отбор надигра изрично Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:16, 25:23) в мач от последния 11-и кръг на първия полусезон в шампионата, игран довечера пред едвам стотина фенове в зала " Универсиада " в столицата.

Така " сините " завършват полусезона на 4-о място във краткотрайното класиране с 8 победи, 3 загуби и 22 точки. Черно море пък е 10-и с 4 победи, 7 загуби и 9 точки.

Двата отбора потеглиха равностойно в първия гейм на срещата, след което гостите от Черно море поеха самодейността. Положението се резервира до 16:13, когато Левски набра инерция и обърна резултата. Играта продължи точка за точка до 23:23, само че в последна сметка момчетата на Андрей Жеков демонстрираха воля и затвориха гейма с минимална разлика от 25:23. Втората част протече под диктовката на " сините ", които усилиха задатъка си след безапелационно 25:16. В третия гейм домакините започнаха мощно, само че варненци съумяха да ги настигнат. След това левскарите върнаха преимуществото си и продължиха да го поддържат. " Моряците " се пробваха да се върнат в мача, само че не съумяха. Осмата поредна победа за Левски бе факт след 25:23 и 3:0.

Нов мощен мач за Левски изигра Трифон Лапков, който бе над всички със страхотните 21 точки (4 аса и 68% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Черно море Явор Генов заби 22 точки (2 блока, 3 аса, 59% успеваемост в офанзива и 39% положително посрещане), само че и неговите старания не бяха задоволителни за триумфа.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 1, Трифон Лапков 21, Гордън Люцканов 13, Самуил Вълчинов 1, Марк МакГивърн 4, Теодор Богданов 4 - Ивайло Лалов-либеро (Методи Ананиев 13, Владимир Гърков)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков 2, Данаил Димов 4, Явор Генов 22, Калоян Балабанов 9, Николай Колев 7, Траян Иванов 4 - Борис Димов-либеро (Петър Петров, Даниел Ал Атрааш, Димитър Славов 1)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ.