Волейболният отбор Добруджа 07 (Добрич) победи Пирин (Разлог) с 3:1

...

Добруджа спечели битката с Пирин

Волейболният тим Добруджа 07 (Добрич) победи Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8) във втория си мач от Група 3 от квалификационните шампионати за установяване на първа и втора осмица в Суперлигата за сезон 2020/21, игран довечера пред към 350 фенове в зала " Добротица ".

Така добричлии записаха втора чиста победа в групата и са водачи във краткотрайното класиране с 6 точки, като са съвсем сигурни за първата осмица на Суперлигата. Пирин и Берое 2016 (Стара Загора) имат по 1 победа и 1 загуба, като пряк конфликт посред им в последния ден на шампионата, на следващия ден (17 октомври), ще дефинира второто място в този поток. Срещата е от 17,30 часа, а по-късно от 20,00 часа Добруджа ще играе с Арда (Кърджали).

След гонитба в резултата в средата на първата част домакините от Добруджа съумяха да вземат лек превес, поддържаха го до дъно и завоюваха гейма след 25:21. Това окуражи разложани и във втория гейм те демонстрираха на какво са способни, като направиха страховит поврат в решителните моменти. След като изоставаха с 22:24, те не се предадоха, а съумяха посредством отлични изяви на сервис и обсада да създадат цялостен поврат и да измъкнат частта с 26:24, като изравниха геймовете на 1:1.

Третата част стартира под диктовката на Пирин, само че разложани изпуснаха самодейността. Ключов миг за триумфа на Добруджа бе включването в игра на Мартин Мечкаров, който размени Методи Ананиев и даде разликата. Добричлии още веднъж откриха ритъма и завоюваха гейма след 25:21. Това сякаш подейства отрицателно на Пирин и в четвъртата част разложани нямаха същите сили. Мартин Мечкаров продължи със страхотните си изяви, а след негова дълга серия на сервис Добруджа поведе с 15:2! Разликата бе непреодолима и Добруджа завоюва гейма с разгромната разлика 25:8, а с това и крайната победа с 3:1.

Най-полезен за Добруджа стана Жулиен Георгиев със страхотните 22 точки (2 блока, 4 аса и 48% успеваемост в атака) за успеха. Димитър Маринков добави още 16 точки (1 блок, 60% успеваемост в офанзива и 61% положително посрещане), а мощно присъединилия се Мартин Мечкаров се регистрира с 12 точки ( 5 аса! , 64% успеваемост в офанзива и 31% положително посрещане) за триумфа.

За Пирин Петър Христов (1 ас и 43% успеваемост в атака) и Благовест Катранджиев (2 блока, 50% успеваемост в офанзива и 35% положително посрещане) осъществиха 16 и 14 точки.

Снимки: Facebook на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League