Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победиха като гости Монтана с

...

Марек изненада Монтана като гост

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победиха като посетители Монтана с 3:1 (25:17, 25:21, 19:25, 25:20) в мач от промеждутъчен 14-ти кръг в Суперлигата, който се игра в монтанската зала „ Младост “.

С това отборът, воден от Виктор Карагьозов, записа девета победа в шампионата, като с пет загуби и 27 точки се изкачиха на пета позиция във краткотрайното класиране на шампионата. Въпреки загубата съставът на Монтана резервира четвърто място в подреждането с 10 победи, четири загуби и 31 точки. Същият актив има и Добруджа 07, само че добруджанци изпреварват монтанчани за третото място с по-добро геймово съответствие.

Реализатор за успеха на Марек стана Илиян Преспов с 16 точки. Светослав Иванов и Павел Душков прибавиха по 11 точки за триумфа.

За Монтана най-резултатен бе Тодор Вълчев с 20 точки.
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg