Волейболистите на Левски София записаха 13-а победа от началото на

...

Левски обезличи ЦСКА в голямото дерби и се залепи за червените на върха

Волейболистите на Левски София записаха 13-а победа от началото на сезона, откакто надиграха ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) в конфликт от 18-и кръг, играно в едноименната зала.

" Сините " тотално обезличиха противника си завоюваха Вечното дерби за повторно през сезона. В седми кръг Левски надигра противника със същия резултат.

" Червените " потеглиха мощно - с 3:1 и 4:2, само че последователно бяха настигнати от домакините. Играта продължи точка за точка (9:9), след което левскарите поведоха (11:9 и 12:10). В идващите минути момчетата на Николай Желязков преобладаваха и макар че ЦСКА съумя да ги настигне и даже да изравни при 20:20, не изпуснаха самодейността. Ас на Светослав Гоцев постави завършек на гейма след 25:21.

Домакините продължиха възходящата си линия и във втория гейм, като не позволиха да бъдат преодолени, макар опитите на гостите да се върнат в игра. До края имаше някои оспорвани обстановки, само че все пак левскарите усилиха задатъка си.

Третата част стартира с преднина на " сините " (4:2 и 5:3), след което се стигна до тъждество. Впоследствие момчетата на Николай Желязков диктуваха ситуацията на терена и записаха чист триумф след 25:17.

За най-полезен състезател в мача бе определен разпределителят на Левски Симеон Николов, който приключи със 7 точки. Лазар Бучков бе най-резултатен за спечелилите с 13. Лидерът на ЦСКА Димитър Димитров също означи 13 точки, само че се показа доста под нормалното си равнище.

Воденият от Николай Желязков отбор към този момент е втори с 39 точки (13 победи, 5 загуби), " алените " са водач с 40 точки (14 победи, 4 загуби).