Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха втора поредна и общо 5-а

...

Ботев с втора поредна победа, взе гейм с 25:7 на Славия

Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха втора поредна и общо 5-а победа във втората осмица на Суперлигата, откакто надиграха като посетители Славия с в мач от 9-ия кръг, игран в зала " Панайот Пондалов " в столицата.

Така луковитци заемат 3-о място във краткотрайното класиране с 16 точки след 5 победи и 4 загуби). " Белите " пък са седми с едвам 3 точки след 1 победа и 7 загуби. През седмицата Славия ще изиграе отсрочения си мач от 5-ия кръг против Черно море (Варна). Този дуел е във вторник (9 февруари) от 18:00 часа. В постоянния 10-и кръг Ботев ще одобри Арда (Кърджали), а Славия ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора).

Гостите от Ботев поеха самодейността през цялото време на първия гейм на срещата и резервираха преимуществото си съвсем от самото начало. Повратен миг бе 22-а точка на гейма, след която играта продължи точка за точка. В последна сметка играчите, водени от Пламен Тодоров, измъкнаха триумфа след 27:25. В идващия гейм волейболистите на Ботев още веднъж бяха по-добрите на терена, и въпреки на моменти да допускаха противника да се приближат, не се случи нищо повече - 25:18 и 2:0. Третата част мина повече от изрично за Ботев, оставяйки славистите на едвам 7 точки.

Най-полезен за Ботев още веднъж бе Иван Панков с 19 точки (3 блока и 67% успеваемост в атака) за успеха и закономерно беше избран за MVP на мача. Мирослав Братанов добави още 14 точки (5 аса!, 47% успеваемост в офанзива и 64% положително посрещане) за триумфа. За домакините от Славия Цветослав Николовски и Виктор Бодуров завършиха с по скромните 6 точки.

СЛАВИЯ: Борислав Николов 3, Апостол Боянов 4, Васил Николов 3, Деян Тодоров 3, Цветослав Николовски 6, Виктор Бодуров 6 - Алекси Мицев-либеро (Георги Влахов 3, Слави Зарков)
Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ
БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков 19, Мирослав Братанов 14, Цветослав Цаков 7, Борис Борисов 6, Пламен Тодоров 10 - Валери Георгиев-либеро (Калоян Калчев)
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.