Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал спечели трудна победа срещу

...

Надал обърна и Циципас в Лондон

Водачът в международната класация Рафаел Надал завоюва сложна победа против гръка Стефанос Циципас с 6:7(4), 6:4, 7:5 на Финалния шампионат на АТП в Лондон.

Надал направи втори поврат в Лондон след този против Медведев преди два дни, откакто загуби първия сет след тайбрек с 4:7, само че във втория изравни след 6:4.

В решителната трета част двамата печелеха подаванията си до 11-ия гейм, в който Надал направи пробив, след което завърши мача на собствен сервис със 7:5 след близо три часа игра.

Победата е втора за испанеца на шампионата и резервира възможностите му за присъединяване на полуфиналите. Рафа обаче не съумя да си подсигурява място  измежду най-хубавите четири, тъй като Александър Зверев победи Даниил Медведев в другата срещи от групата с 6:4, 7:6 (4). Въпреки, че не се класира за полуфиналите Надал резервира първото си място за 2019-а в класацията на АТР.
Източник: standartnews.com