Водачът в световната ранглиста по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се

...

Серията продължава: Федерер е на полуфинал в Хале

Водачът в международната класация по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на шампионата на трева в Хале (Германия) с награден фонд 1.98 милиона евро. Защитаващият купата си Федерер отстрани австралиеца Матю Ебдън със 7:6 (2), 7:5 за 88 минути и записва 19-а поредна победа на зелени кортове, като стартира серията точно в немския град през предходната година.

Първият сет мина без пробиви, а в тайбрека 36-годишният швейцарец взе първите три и последните четири разигравания, с цел да поведе в резултата. Във втората част Ебдън на два пъти повеждаше с пробив, като при 5:4 сервираше за сета, само че Федерер направи рибрейк, а по-късно продължи серията си на четири следващи гейма, с цел да стигне до цялостен поврат и до крайния триумф.

За място на финала швейцарецът ще играе против 109-ия в света квалификант Денис Кудла (САЩ), който надигра японеца Юичи Сугита с 6:2, 7:5.