Водачът в схемата Тейлър Фриц изненадващо отпадна още във втория

...

Японец извън Топ 200 на света шокира Фриц в Токио

Водачът в схемата Тейлър Фриц изненадващо отпадна още във втория кръг на шампионата от сериите ATP 500 в Токио, откакто загуби от представителя на домакините Шинтаро Мочизуку с 6:0, 4:6, 6:7 (2). Мочизуку заема 215-то място в международната класация и взе участие в конкуренцията с „ уайлдкард “, само че съумя да стигне до ефектен триумф, макар че загуби първия сет на нула, а в третия изоставаше с 2:5.

В първия кръг на шампионата 20-годишният японец надделя Томаст Мартин Ечевери за първата си победа на равнище ATP, само че през днешния ден той стартира сковано против Фриц и не съумя да вземе гейм в първата част. Мочизуку подвигна равнището си във втория сет и се наложи с 6:4, а в решаващата трета част навакса пасив от 2:5, с цел да стигне до тайбрек, в който се наложи със 7:2, с цел да затвори мача след тъкмо два часа игра.