Водачът в белгийското първенство направи зрелищно 3:3 при визитата си

...

Шарльороа изпусна ценни точки в голово шоу

Водачът в белгийското състезание направи зрелищно 3:3 при визитата си на в първи мач от 12-ия кръг. Иван Горанов не беше в групата на гостите, които са отпред в класирането с 23 точки - две повече от и.

Мехелен поведе с хубав гол от директен свободен удар на Жофри Хайреманс, само че Каве Резаеи изравни с глава в средата на първото полувреме. В 32-ата минута ветеранът Игор Де Камарго трансферира вратаря Никола Пенето и Мехелен още веднъж излезе напред.
След почивката Жорди Ванлерберге си вкара автогол за 2:2, а в 72-ата минута Али Голизадех приближи Шарльороа до успеха след фрапантна неточност на футболист на Мехелен, който му подари топката. Домакините не се предадоха и в 83-ата минута получиха дузпа, която Жоаким ван Дам осъществя.

Утре на Кристиян Малинов посреща новобранеца, а в неделя на Димитър Велковски ще се изправи против.

Про Лига 12 кръг, петък 6 ноември  Мехелен 3:3краен резулат  Спортинг Шарлероа