Владимир Илиев се класира на 24-о място в преследването на

...

Владимир Илиев се класира на 24-о място в преследването на 12.5 км на европейското първенство по биатлон

Владимир Илиев се класира на 24-о място в преследването на 12.5 километра за мъже на европейското състезание по биатлон в Брезно-Осърбле (Словакия).

Българинът позволи по една неточност в четирите стрелби и измина трасето за 35:03.1 минути. Илиев остана на 2:21.0 минути от спечелилия Исак Фрей от Норвегия.

Фрей сгреши общо три пъти на рубежа, само че беше най-бърз с време 32:42.1 минути и взе второ отличие от шампионата след.

Втори се класира Дмитро Шамаев (Русия), който повали всичките 20 цели, само че остана на 12.3 секунди зад норвежеца.

Бронзовото отличие завоюва Антонен Гигона (Франция), който през вчерашния ден победи в спринта. Той сгреши общо пет пъти в стрелбата и финишира на 26.0 секунди зад Фрей.

Още един национал беше в стартовия лист - Константин Василев, който обаче се отхвърли.

По-късно през днешния ден е преследването на 10 км за дами с присъединяване на българките Лора Христова и Валентина Димитрова.