Виляреал - Ливърпул, гостите удариха втори път

Диас изскочи от задна позиция и мушна топката с глава сред краката на аржентинския пазач на Вилареа - призрачен сън за него.
66′
Шанс за Диас! Опасен изстрел на резервата, който обаче се отби в крайник на бранител и мина на сантиметри от вратата.
63′
ГООООЛ! Ливърпул нямалява 1:2!

Фабиньо стреля мощно отвън наказателното поле и топката мина сред краката на вратаря на Виляреал!
55′
Александър-Арнолд стреля от сериозна отдалеченост, a топката рикошира в Коклен, прехвърляйки излезлия напред Херонимо Руи. След това кацна на горната греда за утешение на почитателите по трибуните.
49′
Центриране на Арнолд трансферира купа от играчи и стигна до Мане, само че топката го изненада и се получи нескопосано отиграване.
46′
Диого Жота е сменен от Луис Диас.
45′
Начало на второто полувреме.
45′
Това беше всичко за първата част.
40′
ГОООООООООООЛ! 2:0 за Виляреал!

Коклен се включи от втора позиция и се извиси, засичайки центриране право в мрежата на Алисон. Шок за гостите!
39′  Снимка 572712
Източник:
38′
Решението е, че няма да има дузпа.
37′
Ло Селсо пада! Домакините желаят дузпа!
29′
Мачът се изнерви в последните минути и загуби от качеството си.
22′
Ранният гол наподобява шокира гостите. Нищо общо с първия мач досега, в който те прегазиха противника в неговата половина.
17′
Наби Кейта реши да стреля от границата на наказателното поле, само че опитът му беше неудачен.
15′  Снимка 572713
Източник:
12′
Опасен шут на Дани Парехо минава около лявата греда на Алисон.
10′
Неточен удар на Жота след центриране в наказателното поле на домакините.
4′
ГООООООЛ! 1:0 за Виляреал!

Еступинан центрира от левия фланг към далечната греда, където Капу смъкна към Диа. Сенегалецът изпревари Ван Дайк и даде мечтано начало за " жълтата подводница ".
1′
Начало на мача.
Състав 13. Херонимо Руи 1. Алисон 8. Хуан Фойт 26. Андрю Робъртсън 3. Раул Албиол (к) 4. Върджил ван Дайк 4. Пау Торес 5. Ибрахима Конате 12. Первис Еступинян 66. Трент Александър-Арнолд 17. Джовани Ло Селсо 6. Тиаго Алкантара 5. Дани Парехо 3. Фабиньо 6. Етиен Капу 8. Наби Кейта 19. Франсис Коклен 20. Диого Жота 7. Жерард Морено 10. Садио Мане 16. Булайе Диа 11. Мохамед Салах Треньор Унай Емери Юрген Клоп Резерви 35. Филип Йоргенсен (вр) 62. Куивийн Келехър (вр) 1. Серхио Асенхо (вр) 21. Константинос Цимикас 20. Рубен Пеня 32. Жоел Матип 2. Марио Гаспар 12. Джо Гомес 24. Алфонсо Педраса 14. Джордан Хендерсън 25. Серж Орие 67. Харви Елиът 22. Аиса Манди 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн 14. Ману Тригерос 17. Къртис Джоунс 23. Мой Гомес 7. Джеймс Милнър 10. Висенте Ибора 23. Луис Диас 11. Самуел Чуквуезе 27.Дивок Ориги 9. Пако Алкасер 18. Такуми Минамино
Виляреал посреща Ливърпул в реванша на полуфиналите на Шампионска лига.

Мърсисайдци направиха значима крачка към финала откакто победиха с 2:0 на " Анфийлд ".

Победителят от двойката ще се изправи против траялия от двойката сред Реал (Мадрид) и Манчестър Сити в спор за трофея.
 Ливърпул излиза в задача
Ливърпул излиза в задача " край " през днешния ден

Срещу Виляреал

Тимът на Унай Емери се показва неубедително в последните 10 мача. В тях, " жълтата подводница " има 4 победи, 2 равенства и 4 загуби. От тях 2 победи и 1 тъждество в последните 3 семейства.

Съставът на Юрген Клоп пък е в битката за купата в Англия и от 10 мача има 8 победи и 2 равенства.

В последните 3 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите имат 2 победи и нямат еднакъв мач.

На домашния терен на Виляреал имат изиграна единствено 1 среща, като спечелили са били домакините.