Вилнюс. Отборът на Италия спечели гостуването си на Литва с

...

Италия с трета поредна победа в група С на световните квалификации

Вилнюс. Отборът на Италия завоюва гостуването си на Литва с 2:0 и по този начин реализира трета поредна победа в група С на международните квалификации в зона " Европа ". " Скуадра адзура " можеше да реализира доста по-убедителен триумф, откакто насочи цели 29 удара по посока на противниковата врата.

След несполучлива първа част Роберто Манчини реши да пусне в игра Федерико Киеза и Стефано Сенси, като това незабавно сработи. В 47-ата минута крилото на Ювентус насочи удар, който беше отразен от Томас Сведкаускас, само че офанзивата продължи и секунди по-късно халфът на Интер съумя да се разпише. Другият гол в мача пристигна в добавеното време след тъкмо изпълнена дузпа на Чиро Имобиле, свирена за фаул на резервата Донатас Казлаускас против появилия се от пейката Николо Барела.

Така Италия остава водач в групата на България с оптималния актив от 9 точки. Литва е на последното 5-о място без нито една извоювана точка от двата си мача досега.

Източник: focus-news.net