Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на

...

Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира по тенис в Бирмингам

Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на шампионата по тенис на трева в Бирмингам (Англия). Първата реката на България се наложи мъчно след поврат с 3:6, 6:2, 6:4 против Еден Силва за 1 час и 49 минути.

Заемащата 79-та позиция в ранглистата на УТА Томова позволи пробив в шестия гейм на първата част, след което представителката на домакините поведе в дуела.

Във втория сет българската тенисистка три пъти завоюва подаването на 27-годишната Силва и съумя да изравни резултата след 6:2.

Третата част стартира с пробив и 4:1 в интерес на Виктория Томова, само че Силва се добра до 4:4. 28-годишната софиянка завоюва началния си удар и незабавно по-късно реализира нов пробив при сервис за англичанката, приключвайки мача от третата си опция.

Във втория кръг на квалификациите на шампионата Томова ще се изправи против Сиюй Ван. Китайката завоюва с 6:3, 7:5 против Емили Ейпълтън (Великобритания) след 88 минути.