Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на

...

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Лес Франкесес дел Вайес, Испания

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата на твърди кортове в Лес Франкесес дел Вайес, Испания, с награден фонд 100 хиляди $.

Първата ракета на България губеше с 0:3 в третия сет, само че съумя да победи Джил Тайхман от Швейцария с 6:4, 2:6, 6:4 за 2 часа и 10 минути игра.

В първата част след разменени пробиви петата сложена българка направи съдбоносен брейк в десетия гейм, с което завоюва сета. В идващия Тайхман поведе с 5:1 и по-късно елементарно изрази общия резултат.

В заключителния сет швейцарката проби в откриващия гейм. В идващия Вики имаше цели четири благоприятни условия за рибрейк, само че не съумя. Тя беше още веднъж пробита, само че на часа върна единия брейк за 1:3. Серията на 28-годишната софиянка продължи и тя поведе при 4:3 на свое подаване, като отрази две точки за пробив. Тайхман сервираше за оставане в мача при 4:5, само че Томова поведе с 40:0 и затвори дуела при първата си опция.

Следващата съперничка на Виктория Томова е 19-годишната Наия Берекоешеа от Франция, която е 535-а в класацията на WTA.