Виктория Азаренка победи Кинуен Женг с 6:2, 7:5 в 1/8-финален

...

Азаренка се справи с Женг и се класира за 1/4-финалите в Аделаида

Виктория Азаренка победи Кинуен Женг с 6:2, 7:5 в 1/8-финален мач на WTA 500 тенис шампионата в Аделаида, Австралия.

В първия сет равенството се резервира до 2:2 гейма. Беларуската тенисистка бе безапелационна до края на частта и след два пробива завоюва сета.

Втората част стартира с пробив на нула за китайката, само че 26-ата в международната класация бързо изравни за 2:2. В последния гейм 33-годишната Азаренка реализира нов пробив и се поздрави с успеха след 1 час и 40 минути игра.

Tweener Alert

The two showstoppers are at it!
— wta (@WTA)

За Виктория Ааренка това е втори триумф за годината след успеха над Ангелина Калинина с 7:6(9), 7:6(5). На 1/4-финалите тя ще премери сили против Линда Носкова, която по-рано победи Клер Лиу с 6:2, 6:2.

В различен мач, игран тази нощ №34 в света Ирина-Камелия Бегу се наложи над заелата 18-а позиция в ранглистата Йелена Остапенко с 6:3, 6:0.