Възпитаничките на старши-треньора Иван Петков се наложиха като гост над

...

Как се разви срещата между ВК Марица и ВК Левски?

Възпитаничките на старши-треньора Иван Петков се постановиха като посетител над Левски с 3:0 (25:13, 27:25, 25:22) гейма за 82 минути във втория мач от финала, игран в зала "Люлин " в София. Така Марица завоюва серията с 2:0 победи, а с това и купата на България. Пловдивчанки реализираха златен дубъл за втора поредна година, откакто по-рано през сезона завоюваха и Купата на страната. Волейболистките на Марица нямат загуба към този момент в 57 следващи мача от шампионата. Само през този сезон отборът има 15 извоювани дуела от 15 изиграни, като последната им загуба датира от 14 ноември 2015 година, когато те отстъпват точно пред отбора на Левски. Гостенките преобладаваха напълно в първия гейм, който завоюваха най-лесно. Във втората и третата част играта беше оспорвана, само че във значимите моменти в края шампионките демонстрираха по-голям опит и стигнаха до крайния триумф. "Нормално е, когато печелиш купата да си задоволен, да си благополучен. Отборът на Левски беше заслужен съперник и израстваше от мач на мач, играе един прелестен волейбол. Започнахме мача доста съсредоточено, доста стимулирано. Вторият и третият гейм бяха малко по-емоционални, имахме късмет в края на втория гейм да спечелим. В третия гейм водехме съвсем от самото начало и успяхме да спечелим ", сподели старши треньорът на Марица Иван Петков.