ВАШИНГТОН (AP) — Кейд Кънингам отбеляза 33 точки, Джалън Дюрен

...

Пистънс направиха 8 мача, побеждавайки Уизърдс с 96-87 в мач на последните 2 отбора в НБА

ВАШИНГТОН (AP) — Кейд Кънингам означи 33 точки, Джалън Дюрен имаше 20 точки и 18 битки и Детройт Пистънс прекъснаха поредност от осем загуби с победа с 96-87 над Вашингтон Уизърдс в петък вечер.

Пистънс взривиха преднина от 19 точки на полувремето, само че се възвърнаха в мача на последните два тима в НБА. Вашингтон (14-60) към момента води Детройт (13-61) с мач в класирането, откакто тимовете приключиха делене на серията си от четири мача през сезона – като тимът на пътя печелеше всеки мач.

Кори Киспърт вкара 23 точки за Уизърдс, които изоставаха с 59-40 след извънредно първо полувреме, само че се върнаха до дъно, с цел да водят с една разлика, откакто вкараха първите шест точки от четвъртата четвърт. Детройт пропусна първите си девет удара от четвъртия, само че бързо се върна напред и поведе с 89-83 след игра за три точки от Кънингам.

Мигове по-късно Кънингам способства в отбрана, когато преследва Пуул и блокира удара му. Това докара до забивка на Дюрен в другия край.