Варненските волейболисти нямаха ден ден днес.Волейболният отбор на Монтана продължава

...

Черно море БАСК изгуби във Варна

Варненските волейболисти нямаха ден ден през днешния ден.

Волейболният тим на Монтана продължава с отличното си показване от началото на сезона в Efbet Супер Волей, като записа втора поредна и общо 6-а победа. Момчетата на Даниел Пеев се оправиха и надиграха като посетители Черно море БАСК с 3:1 (25:23, 25:27, 25:17, 25:23) в мач от 7-ия кръг на шампионата, игран довечера в зала " Христо Борисов " във Варна, написа Sportal.bg.

По този метод монтанчани са втори във краткотрайното класиране с 16 точки след 6 победи и 1 загуба, с колкото е и водача Левски, само че с 18 точки. Черно море пък е на 9-о място с 3 победи, 4 загуби и 7 точки. В идващия 8-и кръг Монтана приема коравия отбор на Пирин (Разлог), до момента в който варненци гостуват на първенеца Хебър (Пазарджик). Срещите са надлежно в неделя (27 ноември) от 18,00 часа и в събота (26 ноември) от 18,30 часа.

Монтана поведе при започване на първия гейм с 6:4, след което играта продължи точка за точка. Разликата се резервира съвсем до края, когато домакините от Черно море набраха инерция и изравниха при 23:23. Все отново, монтанчани измъкнаха частта след 25:23. Двата отбора стартираха равностойно във втория гейм, само че последователно гостите от Монтана още веднъж взеха задатък. Той се резервира до 19:16, когато варненци се активизираха и се стигна до тъждество. Борбата за всяка топка и точка продължи с цялостна мощ, като домакините стигнаха първи до геймбол при 24:23. Последва поврат и опция за играчите на Даниел Пеев да затворят частта в своя изгода. Черно море обаче изравни за 25:25, след което завоюва и гейма с 27:25.

Това активизира Монтана, който потегли стремително 4:0 в третата част. До края гостите диктуваха играта и още веднъж поведоха след безапелационното 25:17. До средата на четвъртия гейм играта бе равностойна, след което Монтана поведе с 18:15. Варнеци още веднъж понижиха изоставането си, след което играта продължи точка за точка. В последна сметка Монтана наложи волята си и завоюва след 25:23 и 3:0.

Най-резултатен за Монтана стана Мирослав Градинаров с 20 точки (2 блока, 1 ас и 44% успеваемост в офанзива - +8) за успеха. Теодор Тодоров добави още 13 точки (8 блока!, 1 ас и 57% успеваемост в офанзива - +12) за триумфа. Въпреки това, за Най-полезен състезател (MVP) бе разгласен влезлият като запаса Денислав Бърдаров, който се регистрира с 10 точки (1 блок, 50% успеваемост в офанзива и 38% положително посрещане - +7), с колкото приключи и Павел Душков (4 блока и 75% успеваемост в офанзива - +9) за успеха.

За домакините от Черно море над всички бе Симеон Димитров с 22 точки (43% успеваемост в офанзива - +6), само че и неговите старания не бяха задоволителни за триумф.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МОНТАНА 1:3 (23:25, 27:25, 17:25, 23:25)

ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов 6, Симеон Димитров 22, Мартин Павлов 6, Иля Новокшонов 7, Борис Начев 11, Траян Иванов 4 - Христо Колев-либеро (Иван Манолов 3, Даниел Вълев, Преслав Йорданов 4)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

МОНТАНА: Филип Палгут 3, Мирослав Градинаров 20, Радослав Попов 3, Димитър Калчев 4, Теодор Тодоров 13, Мартин Кръстев 4 - Мартин Божилов-либеро (Павел Душков 10, Денислав Бърдаров 10, Георги Елчинов 5, Любослав Симеонов, Стефан Узунов)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.
Източник: petel.bg