Варна. 92 състезатели се включиха в двадесет и третото издание

...

Варна: Над 90 участници събра турнирът по ускорен шах, организиран от ГЕРБ

Варна. 92 състезатели се включиха в двадесет и третото издание на открития шампионат по интензивен шах, проведен от ГЕРБ – Варна. Сред шахматистите пристигнали за конкуренцията в морската столица, имаше 3 интернационалните майстори, 2 ФИДЕ майстори и 8 национални майстори, оповестиха от пресцентъра на Политическа партия ГЕРБ – Варна . По традиция в шампионата взеха присъединяване фенове на античната игра от разнообразни краища на страната. Освен от Варна, измежду състезателите имаше и представители на Бургас, Балчик, Добрич, Разград, Суворово, Шумен и други Победителите бяха отличени от уредниците на събитието – националният представител и началник на структурата на Политическа партия ГЕРБ – Одесос доктор Руслан Тошев и кметът на регион „ Одесос ” Георги Недев, които са майстори на спорта и част от управлението на „ Българската федерация по шахмат 1928 “. В награждаването на призьорите се включиха също общинските съветници от ГЕРБ Юлияна Боева и Бонка Банкова, както и зам.-кметът на централния варненски регион Атанас Христов. Купата на спечелилия остана в града – хазаин. С нея бе почетен Антон Костадинов. Второто място завоюва ФИДЕ майсторът Станислав Стоянов, също от Варна, а трети се класира Цветомир Ангелов от Бургас. Четвъртото място зае различен ФИДЕ занаятчия – Лъчезар Йорданов, пети остана Росен Михалев, а шести – Павел Янев. Призьор измежду старейшините е интернационалният занаятчия Иван Янакиев. Сред младите гении до 12-годишна възраст се отличи Михаил Мързаков. Във възрастовата група до 14 години победител е младата вяра в шаха Момчил Петков от Добрич. 13-годишният играч към този момент е троент държавен първенец, а тази година завоюва и международната купа, която му отреди влиятелното 28-мо място в международната класация за момчета и младежи. 10-годишната Ивелина Христова от Добрич получи купата за най-хубаво показване всред дамите. Жребий дефинира и една специфична премия на шампионата. Тя отиде при Калоян Димитров, който също е измежду младите фенове на шаха. Народният представител доктор Руслан Тошев поздрави спечелилите, а във връзка идните празници пожела на всички участници доста здраве, благоденствие и победи в шахматните надпревари.
Източник: focus-news.net