В типичния стил на Жозе Моуриньо Манчестър Юнайтед се наложи

...

В стил „ала Жозе“ Юнайтед излъга Бенфика, Базел подчини ЦСКА и Миланов

В типичния жанр на Жозе Моуриньо Манчестър Юнайтед се наложи с 1:0 при гостуването си на Бенфика от третия кръг на Група „ А “ на Шампионската лига. Единственото попадение на „ Ещадио да Луж “ означи Маркъс Рашфорд и по този начин манчестърци не престават с цялостен актив след първите три дуела.

Попадението бе осъществено и „ със съдействието “ на 18-годишния пазач на „ орлите “ Мане Силвар. Най-младият вратар, започвал в дуел в шампионата на богатите, позволи сериозна неточност при гола на манчестърци. Загубата бе трета поредна за португалците

Първата по-интересна обстановка в мача се състоя в15-ата минута и бе в интерес на Бенфика. Едурадо Салвио получи страховит пас в наказателното поле, само че изстрелът му мина настрана от левия дирек.

При ответната офанзива гостите извършиха корнер. Маркъс Рашфорд центрира от корнер, а Ромелу Лукаку нападна топката и я насочи в напречната греда. Преди това обаче реферът бе отсъдил фаул на нападателя против вратаря.

„ Червените дяволи “ отвърнаха със страхотна офанзива в 32-ата минута. Маркъс Рашфорд бе добре открит в пеналта и с глава стреля, само че насочи топката над напречната греда. Натискът на манчестърци продължи и единствено няколко минути по-късно Неманя Матич направи страховит самостоятелен пробив, насочи топката в долния ляв ъгъл, само че Миле Свилар сподели страховит инстикт и и съумя да извади топката.

Възпитаниците на Жое Моуриньо поведоха след 65-ата минути, след сериозна неточност на 18-годишния пазач на португалците. Манчестърци получиха право да изпълнят фаул отляво по офанзивата си. Рашфорд застана зад топката и шутира. Младият вратар улови и влезе с топката вратата си, като топката мина голлинията в ръцете му.

Антони Марсиал изпита уменията на Силвар в 80-ата минута с рисков удар, който обаче бе безупречно отразен.

В 92-ата минута Бенфика остана с човек по-малко, откакто Луисао получи втори жълт картон.

В другия мач от същата група Базел победи като посетител ЦСКА Москва с 2:0 . Българският на национал Георги Миланов игра до 70-ата минута за „ армейците “, когато бе сменен от Кучаев.

ЦСКА стартира добре и в 17-ата минута Витиньо стреля от границата нанаказателното поле след центриране от фаул, само че изстрелът му мина над напречната греда.

В 29-ата минута пък Базел откри резултата. Талулант Джака направи страховит независим пробив и от към 20 метра шутира с десния крайник и прати топката в долния десен ъгъл Игор Акинфеев – 1:0.

След почивката швейцарците вкараха още един път посредством Албиан Айети, само че попадението не бе зачетено поради маркирана преди този момент засада. В 72-ата минута Димитри Оберлин насочи обещаващ изстрел, който обаче бе отразен от Акинфеев. 4 минути по-късно московчани можеха да изравнят, само че удар с глава Марио Фернандес мина малко над напречната греда.

В заключителните минути гостите бяха по-активни. Димитро Оберлин тормози доста защитата на руснаците в 88-ата минута и единствено вещата интервенция на Акинфеев предотврати попадението. Две минути по-късно попадението за Базел бе факт. Оберлин бе изтърван отляво по офанзивата, нахлу в пеналта и се разписа за крайното 2:0 с акуратен удар по земя.

При този процес в Група А Манчестър Юнайтед е първи с 9 точки, следван от Базел с 6, ЦСКА Москва с 3 и Бенфика, който е с нулев актив.