В минорно настроение и пред празни трибуни Левски Лукойл и

...

"Левски Лукойл" спечели доиграването с "Балкан" пред празни триубни и изравни финалната серия

В минорно въодушевление и пред празни трибуни " Левски Лукойл " и " Балкан " (Ботевград) доиграха остатъка от втория заключителен в плейофната серия в баскетболното състезание. След ексцесиите в сряда вечер, в които срещата беше прекъсната 3.01 минути преди края, дуелът въпреки всичко се доигра.

Финалният резултат беше 71:65, откакто срещата беше прекъсната при 66:59.

Божидар Аврамов от " Левски Лукойл " приключи като най-резултатен с 19 точки, до момента в който за " Балкан " с най-вече точки приключиха Девон Уошингтън и Христо Захариев с 15 точки.

" Болно ми е за това, което се случи. Единствената дума, която мога да кажа е тъга ", сподели треньорът на гостите Небойша Видич след доиграването.

Гостите от Благоевград показаха страдание, че поради доиграването са изпуснали инерцията, която бяха натрупали в последната четвърт. Треньорът на отбора от София Константин Папазов пък изясни, че отборът му е имал шанс в доиграването, " Балкан " да пропусне две стрелби.

След два мача финалната серия в баскетбола е равна – 1:1. Третият мач е в събота от 19 часа в Ботевград.

Източник: dnevnik.bg