В мач номер едно в Европа тази вечер Реал М

...

Шоу в Мадрид, Реал удари Ливърпул

В мач номер едно в Европа довечера Реал М взе заслужена победа над британския гранд Ливърпул с 3:1. Така испанците взеха добра преднина от два гола преди реванша на " Анфийлд ".

Ливърпул изигра едва първо полувреме, притиснат от въодушевените си домакини.

Чрез Винисиус и Асенсио Реал поведе с 2:0 на почивката. Защитата на англичаните бе слабото място, което бе натиснатко от домакините.

Логично пристигнаха грешките, а в тези минути още веднъж се усети неналичието на контузения цялостен сезон Ван Дайк.

Ливърпул стартира радикално друго второто полувреме и в 51-та минута Салах вкара значим гол на непознат терен - 2:1.

В 56-та минута обаче още веднъж Винисиус изведе Реал с два гола напред, след удар и неприятна реакция на Алисон Бекер.

В заключителните минути на мача домакините се прибраха да пазят преднината си, само че Ливърпул не можа да стигне до втори гол.

Чака се забавен мач на реванша, само че на " Анфийлд " няма да има аудитория и Ливърпул ще бъде лишен от своето именито прледимство в европейските шампионати. Дали това ще бъде решаващо, ще забележим.

В другия четвъртфинален мач Манчестър Сити победи Борусия Д с 2:1. Де Бройне откри за Сити, Марко Ройс изравни през втората част. Гол в добавеното време на Фил Фодън донесе сложната победа на Сити и обрисува трагичен реванш.
Източник: standartnews.com