В крайна сметка Никс не успяха да преодолеят отсъствието на

...

Джулиъс Рандъл, Никс изпариха преднината си, тъй като студената стрелба ги обрече късно при загубата от Меджик

В последна сметка Никс не съумяха да преодолеят отсъствието на Джейлън Брънсън и нощта на пукотевица от Джулиъс Рандъл, толкоз студена, колкото времето в Бъфало.

Въпреки че Майлс Макбрайд още веднъж се опита да набави изоставането — и О. Г. Ануноби загуби 17 точки — неналичието на офанзивно основаване обрече Никс на проваляне с 98-94 от Меджик в деня на MLK.

Никс ​​(23-17) водеха през по-голямата част от мача, само че реализираха единствено една точка за шест минути от четвъртата четвърт, в това число нула точки в четири от тези минути.

Това счупи гърба на Никс.

Рандъл вкара мизерни 5-за-18 с 15 точки. Магическият нападател Паоло Банчеро отвърна с 20 точки при 9 от 19 стрелби.

Макбрайд стартира още веднъж и впечатли с най-високите за тима 20 точки за 36 минути.

Брунсън пропусна втория си следващ мач поради натъртен прасец, травма, която получи при провалянето в Далас в четвъртък.

Никс ​​спечелиха в първото си съревнование без Брънсън – победа в събота над Гриз...