В Европейския съюз вече е достигнат връх на разделението. Съюзът

...
В Европейския съюз вече е достигнат връх на разделението. Съюзът
Коментари Харесай

Достигнат ли е връх в разделението на Евросъюза

В Европейския съюз към този момент е доближат връх на разделянето. Съюзът към този момент не се разделя на Изток и Запад, а на Югоизток против Северозапад. Южните страни, включително и Испания, Италия и Гърция, към този момент пети месец се оправят сами с тази рецесия ”, съобщи пред Нова телевизия някогашният заместител външен министър Милен Керемедчиев.

Според него, щом се е стигнало до там Урсула фон дер Лайен да се извини в италианските медии, за това, че Европейски Съюз закъснява с помощта си за една от най-засегнатите, само че и една от най-силните страни членки, значи се е стигнало до огромно разцепление.

„ Пострадването на италианската стопанска система дърпа надолу и еврозоната, и европейската стопанска система. В момента близо 40% от италианците желаят страната да напусне Европейски Съюз. Типично по европейски ние бягаме след събитията, както бягахме и от мигрантската рецесия ”, счита Керемедчиев.

Той изясни, че решенията на така наречен „ спестовна четворка ” са подбудени от настояванията на гласоподавателите им.  Според него слагането на условия за грантовете евентуално ще е „ дребното камъче, което ще обърне каруцата ”.

„ В момента тази четворка, която се оформя като център на съпротива, откри метод да прокара тази сфера на въздействие. До момента те не намираха механизъм по какъв начин да управляват по-разюздените бюджети. Сега откриха пандемията за механизъм да обуздаят по-недисциплинираните. Доколкото има предложение, което се приема от Италия, в 4-седмичен период би трябвало да бъдат показани другите стратегии на всяка страна и Европейският съвет, през Европейска комисия, би трябвало да утвърждава тези проекти. Ако България каже, че желае да подкрепи туризма и други браншове, Европейска комисия ще има 4 седмици да утвърди или не, а Нидерландия желае всяка страна членка да може да наложи несъгласие на това решение ”, изясни някогашният зам.-министър.

Според него „ спестовната четворка ” се тормози, че европейските средства ще „ потънат някъде ” и страната ще  ги похарчи за своите политически цели.

„ Всички се обръщат към държавната хазна и в случай че някое държавно управление злоупотреби с това, това е нещото, което се опълчва от „ спестовната четворка ”, изясни Керемедчиев.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР