В двубой от група G на 22-ото световно първенство по

...

Коравите швейцарци тръгват с победа. Жертвата е Камерун

В дуел от група G на 22-ото международно състезание по футбол в Катар тимът на Швейцария победи Камерун с 1:0 на стадион " Ал Джануб ".

Така " кръстоносците " още веднъж дават сигнал, че ще бъдат доста сложен противник за всеки и на този шампионат.
-->
Първото полувреме няма да се запомни с съвсем нищо.

Съставът на селекционера Мурат Якин откри резултата в 48-ата минута с първия си прецизен удар в мача. Джердан Шакири напредна по дясното крило и центрира тъкмо към Бреен Емболо, който несмущаван прати топката във вратата на Андре Онана.

Камерун се опита да реализира напън, само че беше доста уязвим за контраатаките на швейцарците. В 66-а та минута Рубен Варгас бе открит непокрит към точката на дузпата, само че ударът му беше отразен от Онана. До края европейците имаха още няколко положителни благоприятни условия, а отборът, воден от Ригоберт Сонг не направи нищо значимо.

От 21 часа е втората среща от тази група сред Бразилия и Сърбия.
Източник: standartnews.com