В Астана не забравиха Станимир Стоилов. В клуба за пореден

...

В Астана не забравиха Станимир Стоилов, отборът продължава напред в Европа

В Астана не не помниха Станимир Стоилов. В клуба за следващ път демонстрираха уважението си към българския треньор.

По време на реванша против Санта Колома от втория квалификационен кръг на Лига Европа, почитателите на домакините издигнаха знаме с лика на Мъри и надпис " Шеф " над главата му.
 Снимка 321902
Астана изригна в края на срещата и победи с 4:1, макар че двайсетина минути преди края, при сменен по един гол и след 0:0 в първия мач, отпадаше от конкуренцията.

Енрик откри изненадващо резултата за гостите след единствено 7 минути игра, само че Сигурйонсон изравни от дузпа преди почивката. След нея Томасов вкара на три пъти за 4:1, класирайки тима си напред в шампионата. Последното му попадение пристигна в добавеното време на мача.

Мъри изведе отбора до четири шампионски трофеи, класира го в групите на Шампионската лига през сезон 2015/16, след което и в групите на Лига Европа (сезон 2017/2018).