Уулвърхамптън разгроми Бешкташ с 4:0 в последния си мач от

...

Разгром не стигна на Уулвс за първото място, Божиков с автогол срещу Брага

Уулвърхамптън разгроми Бешкташ с 4:0 в последния си мач от група " К " на Лига Европа, само че това се оказа незадоволително за англичаните да завоюват първото място. В другия мач Брага надигра с 4:2 Слован в Братислава и по този метод точно португалците са победител в групата, а " Вълците " остават втори.

Цял мач за словашкия първенец изигра българският национал Васил Божиков, само че той надали ще е благополучен от метода, по който се сбогува с Европа, защото си означи автогол, а отборът му позволи ново проваляне.

Диего Жота бе героят за Уулвърхамптън против Бешикташ. Португалецът влезе като промяна в 56-ата минута и по-късно наниза хеттрик във вратата на противника в 58-ата, 63-ата и 69-ата минута. Освен него се разписа и Леандер Дендонкер в 67-ата минута.

В същото време в другия мач бе много по-оспорвано. Слован на два пъти повеждаше в резултата посредством Шпорар в 42-ата и Моха в 70-ата минута, само че Брага и двата пъти изравняваше посредством Фонте в 44-ата и Тринкао в 72-ата минута.

В 75-ата минута бе преломният миг за словаците. Новаис напредна отляво и центрира по земя във вратарското поле, където стана противен карамбол и от крайници на Божиков топката се озова във вратата за 2:3. В добавеното време португалците подпечатаха триумфа си с четвърти гол, а негов създател бе Паулиньо.

Така Брага приключва на 1-ото място с 13 точки, Уулвърхамптън е втори с 12, Слован приключва на 3-ата позиция с 4 точки, а Бешикташ остава финален с 3 точки.

Слован (Б) - Брага 2:4
1:0 Шпорар (42) 1:1 Фонте (44)
2:1 Моха (70) 2:2 Тринкао (72)
2:3 Божиков (75) авт.
2:4 Паулиньо (90)
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

Уулвърхамптън - Бешикташ 4:0 1:0 Жота (58) 2:0 Жота (63)
3:0 Дендонкер (67) 4:0 Жота (69)

Лига Европа 6 кръг, четвъртък 12 декември  Слован Братислава 2:4краен резулат  Брага