Университатя (Крайова) постигна убедителна победа с 3:1 в домакинството си

...

Антони Иванов влезе в края срещу бившия си отбор

Университатя (Крайова) реализира безапелационна победа с 3:1 в семейството си на Газ Метан от 23-ия кръг на румънската Лига 1. Българският халф на домакините Антони Иванов остана на пейката в този мач против някогашния му отбор и влезе чак в добавеното време като тактическа промяна.

Университатя съумя рано да вземе удобна преднина в мача след два гола на Чикадау в 8-ата и 26-ата минута.

В 37-ата минута обаче гостите получиха дузпа в своя изгода, а Константин осъществя от бялата точка и върна интригата.

В 62-ата минута обаче Кошич направи резултата 3:1 в интерес на домакините и те не позволиха повече съмнения до края, с цел да се поздравят с успеха.

След този триумф Университатя излезе на 3-ото място във краткотрайното класиране с 40 точки. Газ Метан остава на 5-ата позиция с 36 точки.
Лига 1 23 кръг, петък 31 януари  Университатя Крайова 3:1краен резулат  Газ Метан Медиаш