Уникалната серия от победи Ал Хилал приключи след 34 поредни

...

Ал Хилал си намери майстора! Страхотната им серия приключи

Уникалната серия от победи Ал Хилал завърши след 34 следващи успeха във всички шампионати и общо 46 мача без загуба!

Ал Хилал бе надвит от Ал Аин с 2:4 в Обединените арабски емирства в първия полуфинален мач сред двата отбора в азиатската Шампионска лига.

Ал Аин отстрани и Ал Насър на Кристиано Роналдо в четвъртфиналната фаза в същия шампионат.

Суфиан Рахими даде задатък на домакините от Ал Аин още в 6-ата минута. До края на първото полувреме резултатът набъбна до 3:0 в интерес на домакините, като и другите два гола бяха вкарани от Рахими след попадения в 26-ата и 38-ата минута от дузпи.

В 49-ата минута Малком върна едно попадение за Ал Хилал, само че единствено седем по-късно Каки направи резултата 4:1 в интерес на Ал Аин, още веднъж след дузпа.

В 78-ата минута Салем Ал Давсари оформи крайното 4:2, като по този метод резервираха възможностите си за място на финала.

Реваншът в Рияд е на 23 април от 21:00 часа.