Украйна стигна до ценен успех над Ирландия с 1:0 като

...

Украйна сломи Ирландия, Шотландия се справи с Армения

Украйна стигна до скъп триумф над Ирландия с 1:0 като посетител в мач от Лига Б, група 1 на шампионата Лига на нациите. Единственото попадение в Дъблин вкара Виктор Циганков в 47-ата минута.

Гостите стигнаха до гол в 38-ата минута след мощен шут от далечна отдалеченост на Тарас Качараба. Попадението обаче беше прегледано от ВАР, след което анулирано поради засада.

Две минути след почивката Украйна поведе. Виктор Циганков извърши съвършено директен свободен удар, който не остави шансове на вратаря за 0:1.

До края на дуела Шейн Дъфи и Джейсън Найт имаха положителни благоприятни условия да изравнят, само че не съумяха да поразят задачата.

В другия мач от групата Шотландия надделя с 2:0 Армения вкъщи. Головете за „ гайдарите” вкараха Антъни Ралстън в 28-ата минута и Скот МакКена в 40-ата минута.

Във временото класиране по три точки имат Шотландия, Украйна и Армения, до момента в който Ейре е на дъното с две загуби.