Украйна и Англия играят при 1:0 в мач от група

...

НА ЖИВО: Украйна - Англия 1:0, гол на Зинченко

Украйна и Англия играят при 1:0 в мач от група С на квалификациите за UEFA EURO 2024. Двубоят, който ще се играе в полския град Вроцлав, се предава директно по DIEMA SPORT 3. На уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела. Олександър Зинченко откри резултата в 26-ата минута.

Срещата стартира с напън на Англия. Играта се водеше най-вече в полето на домакините, само че рискове пред Георгий Бушчан липсваха. В 12-ата минута компактен удар на Букайо Сака отвън наказателното поле беше блокиран от бранител в жълто.

Постепенно домакините изнесоха играта в полето на англичаните и стигнаха до гол в 26-ата минута. Георгий Судаков лиши топката в центъра на терена и подаде към Виктор Циганков отдясно. Крилото напредна и пусна към Юкхим Конопля, който заходи зад него. Защитникът откри Олександър Зинченко към точката за осъществяване на дузпа и той с компактен удар матира Джордан Пикфорд за 1:0.

" Трите лъва " пробваха да отговорят като незабавно се втурнаха в офанзива. В 30-ата минута Сака смъкна топката за Джеймс Мадисън, който от сложна позиция от границата на наказателното поле шутира над вратата.

Украйна - Англия 1:0

1:0 Олександър Зинченко (26)

Украйна: 1. Георгий Бушчан, 2. Юкхим Конопля, 6. Тарас Степаненко /к/, 8. Георгий Судаков, 9. Роман Яремчук, 10. Михайло Мудрик, 13. Иля Забарний, 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 17. Олександър Зинченко, 22. Микола Матвиенко

Селекционер: Серхий Ребров

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уокър, 3. Бен Чилуел, 4. Деклан Райс, 5. Марк Гуеи, 6. Хари Магуайър, 7. Букайо Сака, 8. Джордан Хендерсън, 9. Хари Кейн /к/, 10. Джуд Белингам, 11. Джеймс Мадисън

Селекционер: Гарет Саутгейт

Главен арбитър: Георги Кабаков

Стадион: " Тарчински ", Вроцлав