Украинският гранд Шахтьор Донецк порази за втори път испанския първенец

...

Шахтьор подчини Реал Мадрид на Олимпийския стадион в Киев

Украинският гранд Шахтьор Донецк порази за повторно испанския отличник Реал Мадрид в групите от Шампионската лига. Това се случи в Киев, откакто Шахтьор надви с 2:0 и по този начин Реал записва втора поредна загуба в границите на четири дни, откакто загуби и в Ла Лига от Алавес.
Снимка: БГНЕС  И двете попадеие на стадион „ Олимпийски” в Киев паднаха през втората част, откакто Дентиньо откри в 54-ата, а Соломон в 82-ата оформи крайния резултат в интерес на отбора от украинската провинция Донбас. Така Шахтьор има седем точки, колкото има и Реал, само че е на второто място заради по-добрите си индикатори в директните мачове с „ лос бланкос”. По този метод " белия балет " ще би трябвало да се бори за продължаването си напред в шампионата, като наложително би трябвало победа в последния мач против Борусия Мьонхенгладбах.  Шахтьор подчини Реал Мадрид на Олимпийския стадион в Киев (ВИДЕО)
Още в петата минута Марко Асенсио нацели греда с удар от близко. Украинците дадоха отговор с шут в навън на Тайсон. В 11-ата Бензема насочи изстрел, който беше отразен от Трубин. В 25-ата Мораеш беше сменен от Дентиньо, откакто получи травма вследствие на конфликт с Рафаел Варан. В 30-ата Трубин мазета рисков удар на Асенсио.
Снимка: БГНЕС  Шахтьор подчини Реал Мадрид на Олимпийския стадион в Киев (ВИДЕО)
В 50-ата минута шут по земя на Бензема не затрудни противниковия пазач. Две минути по-късно Начо Фернандес стреля с глава, само че неопределено. При идната офанзива на домакините Тайсон принуди Тибо Куртоа да се намеси и да избие шута му в корнер.

В 57-ата Шахтьор провежда контраофанзива, при която съперниковата отбрана не се ориентира добре. Това разреши на Дентиньо да изскочи самичък против Куртоа и да се разпише за 1:0.
В 67-ата Коваленко получи топката на добра позиция, само че Варан съумя да блокира удара му. Минута по-късно изстрел на Тете претърпя рикошет и това оказа помощ на Куртоа да улови топката. В 71-ата Тете още веднъж стреля, само че не затрудни белгийския вратар.
В 75-ата Менди нанесе удар, който приключи в ръцете на Трубин. В 80-ата Асенсио стреля рисково, само че се стигна единствено до корнер. Осем минути преди края пък Реал инкасира втори гол. Тогава въодушевеният Шахтьор провежда офанзива след диагонален пас на Майкон вляво към Соломон. Той финтира Лукас Васкес и порази вратата на Куртоа в близкия му ъгъл. До края на срещата испанският отбор не сътвори никакви рискове и украинският първенец нанесе второ проваляне на Реал в мачовете посред им.
Източник: fakti.bg