Украинката Елина Свитолина стартира с победа на Шампионата на Женската

...

Летящ старт за Свитолина в Сингапур

Украинката Елина Свитолина започва с победа на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) на осемте най-хубави през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона $. Поставената под номер 6 Свитолина надви изрично в първия мач от Бялата група над четвъртата в схемата и шампионка в шампионата през 2011 година Петра Квитова (Чехия) с 6:3, 6:3 за 88 минути. След замяна на ранни пробиви украинката взе четири следващи гейма, с цел да победи в първия сет, а във втората част тя осъществя единствен брейк за 4:2 и до края резервира преимуществото си.
В другата среща от групата по-късно през днешния ден защитаващата купата си и сложена под номер 2 Каролине Возняцки (Дания) ще започва против седмата сложена Каролина Плишкова (Чехия).