Уестбрук и Джордж поведоха Оклахома към победа над ЧикагоОтборът на

...

Уестбрук и Джордж поведоха Оклахома към победа над Чикаго

Отборът на Оклахома Сити Тъндър победи Чикаго Булс със 121:96 вкъщи в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. С главен принос за триумфа на Тъндър бяха водачите на отбора Ръсел Уестбрук и Пол Джордж. Най-полезният състезател в лигата за сезон 2016/17 приключи дуела с 13 точки, 16 битки и 11 асистенции за 111-ия трипъл-дабъл в кариерата си, до момента в който Джордж бе най-резултатен от всички на корта с 24 точки, като вкара 16 от тях в заключителните пет минути на втората част, помагайки на Оклахома да натрупа солидна преднина от 15 точки. Лаури Марканен направи следващ мощен мач за Булс с 16 точки и 15 битки, а Боби Портис добави 16 точки от пейката. Това бе 19-ти триумф за Оклахома от началото на сезона, като те имат и 10 загуби и са на трето място в Западната конференция. Чикато е на предпоследната позиция на Изтока с актив от 7 триумфа и 24 провали.

Шампионите Голдън Стейт Уориърс взеха гостуването си на Мемфис Гризлис със 110:93, като звездата на отбора Стеф Къри се трансформира в петия състезател на Воините, който минава границата от 15 хиляди точки в постоянния сезон. /БГНЕС
Източник: bgnes.com