Уест Хем играят и Манчестър Сити играят при резултат 2:2

...

НА ЖИВО: Уест Хем - Манчестър Сити 2:2, Марез порпусна дузпа

Уест Хем играят и Манчестър Сити играят при резултат 2:2 в дуел от 37-ия кръг на британската Висша лига. Джаред Боуен откри резултата в 24-ата минута, а още веднъж той удвои в последната минута на постоянното време. Джак Грийлиш върна едно попадение при започване на втората част. Владимир Цоуфал пък си означи безразсъден автогол с глава в 69-ата минута.

Сблъсъкът на "Лондон Стейдиъм " може да е предопределящ за борбата за купата на Острова. Мачът може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT, а тук на Gong.bg ще проследим по-интересното.

"Гражданите " са на първа позиция с 89 точки, а преследвачът Ливърпул е втори с три по-малко. Срещата на мърсисайдци от този 37-и кръг е планувана за вторник (17 май). "Червените " гостуват тогава на Саутхемптън на "Сейнт Мери Стейдиъм ".

Четвърт час след началото Сити разви първата си хубава офанзива, на чийто връх се озова Жезус, на единствено няколко метра от вратата. Бразилецът обаче бе с тил и нямаше по какъв начин да нанесе удар. Пет минути по-късно футболистите на Уест Хем не съумяха да изнесат добре и Родри стреля. Кълбото се отби в бранител на домакините и едвам не навести мрежата на Фабиански. В идната офанзива Ферандиньо опита същото.

След изритана топка от Фабиански и изгубено единоборство във въздуха от Антонио, Форналс потърси извеждащ пас към Боуен. Англичанинът се отскубна от защитата, настигна подаването на своя съотборник и преодоля Едерсон, след което прати топката във вратата.

Десет минути преди края на полувремето Жезус се освободи добре от противник и стреля, само че топката мина настрана от вратата. Минута по-късон бразилецът опита същото упражнение, единствено че от другата страна на наказателното. Той стреля този път с десния си крайник, само че топката още веднъж откри тялото на състезател на лондончани.

В последната минута на първото полувреме Боуен удвои с гол-индиго на попадението си в 24-ата минута. Този път фланговият футболист не мина около Едерсон, а стреля сред краката на Фернандиньо.

Четири минути след началото на втората част Джак Грийлиш бе заел добра позиция на границата на наказателното поле и с удар от въздуха понижи резултата.

Грийлиш имаше още две благоприятни условия, само че стреля неопределено с глава, а при другия опит изстрелът му бе блокиран. 20 минути след началото на полувремето Антонио се озова самичък против Едерсон и опита да го трансферира, само че ударът му кацна на мрежата над вратата.

20 минути преди края на срещата центиране от фал на Де Бройне отляво бе злополучно засечено от Цоуфал, който забоде топката в личната си врата.

В 75-ата минута Уест Хем бе покрай гол. Центриране на Антонио бе отклонено и топката се озова на крайници на олмайстора Боуен. Той стреля, само че топката се отклони в Лапорт и мина около вратата.

Четири минути преди края на срещата Марез имаше късмет да извърши дузпа, само че стреля извънредно неприятно и Фабиански отрази. 1-метровият углавен удар бе отсъден за нарушаване на Цоуфал против Жезус.

LIVE / Уест Хем - Манчестър Сити 2:2

1:0 Джаред Боуен 24`

2:0 Джаред Боуен 45`

2:1 Джак Грийлиш 49`

2:2 Владимир Цоуфал 69` (автогол)

Уест Хем: Лукаш Фабиански, Владимир Цоуфал, Крейг Доусън, Курт Зума, Аарън Кресуел, Деклан Райс, Томаш Соучек, Джаред Боуен, Мануел Лансини, Пабло Форналс, Михаил Антонио

Мениджър: Дейвид Мойс