Уест Хам прекъсна серията си от две поредни загуби в

...

Чуковете засега спасиха Пелегрини

Уест Хам прекъсна серията си от две следващи загуби в Премиър лийг, откакто надви с 1:0 над Саутхамптън като посетител. Единственото попадение означи Себастиан Але (37'), а с този триумф " чуковете " се откъснаха на четири точки от зоната на изпадащите, в която остава Саутхамптън.

Ралф Хазенхютъл заложи на същия състав, както и в мача с Нюкасъл. Себастиан Але се завърна измежду титулярите на Уест Хам за сметка на Фелипе Андерсон, който пропусна дуела поради вирус.

Още във втората минута Деклан Райс вкара с глава, само че попадението вярно бе анулирано поради засада. " Чуковете " продължиха да играят по-добре през първата част. В 26-ата минута гостите можеха да получат дузпа. Бертранд избута в тил Але, а в това време Беднарек повали Антонио. ВАР прегледа обстановката, само че нарушаване не бе отсъдено.

В 37-ата минута Пабло Форналс смъкна с глава центриране на Снодграс, а Але стреля, топката чукна гредата и влезе във вратата - 0:1.
636 - Sébastien Haller’s goal was his first in the Premier League since netting against Crystal Palace in October, ending a run of 636 minutes without scoring in the top-flight. Relief. #SOUWHU pic.twitter.com/NbcmmASwUO
— OptaJoe (@OptaJoe) December 14, 2019

В самото началото на втората част Маккарти мазета страховит удар Форналс. В 52-рата минута Микейл Антонио се пребори поредно с двамата централни бранители на домакините, след което стреля тъкмо в ъгъла. Повторенията обаче потвърдиха, че топката докосна ръката на Анотонио и след намесата на ВАР и този гол бе анулиран.

В 70-ата минута страховит изстрел на Дани Ингс срещна напречната греда, а по-късно Лонг не съумя да нанесе точна добавка. Две минути по-късно нов удар на Ингс рикошира в десния непряк дирек. В тази обстановка противоречиво бе маркирана и засада, само че това решение можеше да бъде анулирано, в случай че нападателят на Саутхамптън бе отбелязал.

В 76-ата Ингс прати топката във вратата, само че попадението бе анулирано поради фаул на Ярмоленко в офанзива. Натискът на Саутхамптън до края не даде резултат и Уест Хам взе трите точки.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 17 кръг, събота 14 декември  Саутхамптън 0:1краен резулат  Уест Хам