Уеска стигна до много важна победа в битката за оцеляване

...

Уеска с ценни три точки в борбата за оцеляване

Уеска стигна до доста значима победа в борбата за оцеляване в Ла Лига. Тимът на Пачета завоюва с 3:2 семейството си на. Въпреки триумфа, тимът си остава на последно място в класирането, само че с втората победа в последните четири мача резервира очаквания да се измъкне от зоната на изпадащите.

Двубоят не стартира добре за Уеска, който получи гол в осмата минута. Домингос откри резултата, а малко по-късно пропусна дузпа за домакините. Те обаче съумяха да осъществят цялостен поврат до почивката. Дани Есриче изравни в 31-ата минута, а изведе Уеска напред преди автогол на Гулкие да направи резултата 3:1.

През второто полувреме Алберто Соро понижи в 59-ата минута, само че гостите не съумяха да стигнат до освен това и тимът на Пачета съумя да резервира преднината си. Играчите на Гранада демонстрираха и признаци на отмалялост, откакто имаха мач в Лига Европа преди три дни. Те победиха, само че в шампионата записаха трета загуба в последните си пет мача. Гостите приключиха с 10 индивида, откакто в самия край получи червен картон.

Ла Лига 24 кръг, неделя 21 февруари  Уеска 3:2краен резулат  Гранада