Уелс победи драматично Франция с 20:19 (10:19) и се класира

...

Уелс се класира на полуфинал на Световното по ръгби за трети път в историята си

Уелс победи трагично Франция с 20:19 (10:19) и се класира за трети път в историята си за полуфиналите на Световната купа по ръгби в Япония. Островитяните изоставаха с 0:12 точки след първите 10 минути, както и с 10:19 на почивката, само че стигнаха до поврат.

Есе на Рос Мориарти и прецизен спомагателен удар на Дан Бигар пет минути преди края резервираха очакванията на Уелс за първо отличие от 1987 година, когато отборът завоюва бронз в дебютното издание на Световната купа.

Съперник на полуфиналите ще бъде спечелилият от дуела сред домакина Япония и двукратния международен първенец Южна Африка. В другия полуфинал международния отличник от 2003 година Англия ще се изправи против защитаващия купата си от последните две шампионати Нова Зеландия.