Уелс победи България с 1:0 в мач от Дивизия Б,

...

България се провали в последната секунда срещу Уелс

Уелс победи България с 1:0 в мач от Дивизия " Б ", група 4, на шампионата Лига на нациите. Двубоят в Кардиф имаше трагичен свършек, защото победното попадение за " драконите " падна в четвъртата минута на добавеното време. Негов създател стана младият бранител Неко Уилямс.

" Лъвовете " изиграха относително добър мач в отбраната, само че още веднъж позволиха неточност в края на срещата, която този път костваше равенството.
 Уелс - България, онлайн онлайн
Уелс - България 1:0, гол на Неко Уилямс

Сблъсъкът в Кардиф стартира в 16:00 часа

" Драконите " оглавяват групата с цялостен актив от 6 точки, до момента в който " трикольорите " са трети с една топка.

Срещата стартира равностойно. В началните минути двата тима не оставяха свободни пространства и положения пред една от двете порти нямаше.
 Снимка 495056
Източник:

В 25-ата минута Неделев отвори играта към Иванов, който проби по лявото крило и стреля към далечния ъгъл, само че бранител мазета в ъглов удар. След неговото осъществяване Кристиан Димитров падна в наказателното поле. Българите желаеха дузпа, само че такава не бе отсъдена.

В 31-ата минута удар от далечна отдалеченост на Бейл попадна в гърба на Недялков.
 Снимка 495057
Източник:

В 44-ата минута Бейл стреля от директен свободен удар, само че едва и не затрудни Георгиев.

Минута по-късно Димитров почисти обратно с глава топката. Кълбото попадна на волето на Бруукс, само че ударът му не откри очертанията на вратата.
 Снимка 495059
Източник:

В началото на второто полувреме " драконите " натиснаха противника си.

В 58-ата минута хубава офанзива на Уелс приключи с удар на Бейл, само че Иванов блокира топката. Пет минути по-късно удар с глава на Карабельов на далечна греда мина над вратата.

Първият рисков удар във вратата на Георгиев пристигна в 68-ата минута, когато Джеймс стреля, стражът избави на два пъти, изпреварвайки Бейл, който чакаше за добавка.
 Снимка 495060
Източник:

Минута по-късно прекрасен пас на Неделев изведе Галин Иванов зад отбраната на Уелс. Страничният арбитър подвигна флага за засада, само че повторенията демонстрираха, че такава няма.

В 75-ата минута страховит удар на Дейвид Бруукс срещна сглобката на вратата.
 Снимка 495061
Източник:

В първата минута на добавеното време мощен удар от далечна отдалеченост на Гарет Бейл мина над вратата. В 94-ата минута Уелс стигна до надвит гол. Тогава Джонатан Уилямс центрира в наказателното поле. Спас Делев изпусна Неко Уилямс на далечна греда и бранителят прати топката във вратата.