Удинезе победи с 2:1 при гостуването си на Лацио от

...

Удинезе превзе Вечния град

Удинезе победи с 2:1 при гостуването си на Лацио от 28-ия кръг на италианското футболно състезание. Срещата се реши в границите на 4 минути при започване на второто полувреме, когато паднаха и трите гола в двете порти.

Удинезе поведе в 47-ата минута. Хасан Камара насочи удар, който обаче изглеждаше неакуратен, само че Лорецно Лука отклони топката към вратата за 0:1.

Само две минути по-късно резултатът бе подравнен. Матия Дзакани опита центриране отляво и от крайници на Лаутаро Джанети топката се озова във вратата на гостите за 1:1.
Гостите от Удине обаче си върнаха преднината в 51-вата минута. Флориан Товен върна към Ойер Сарага, който с удар от границата на наказателното поле съумя да означи за 1:2.

В добавеното време гостите останаха в понижен състав, откакто Неуен Перес получи втори жълт и червен картон.
Така Удинезе си потегли с триумф от Рим и с актив от 27 точки излезе на 13-ата позиция в класирането. Лацио пък позволи трета поредна загуба в шампионата и остава на 9-ото място с 40 точки.
Източник: lupa.bg