Турския Фенербахче победи Реал Мадрид като домакин с 66:51 (19:8,

...

Фенербахче удари лидера в Евролигата Реал Мадрид в Истанбул

Турския Фенербахче победи Реал Мадрид като хазаин с 66:51 (19:8, 8:9, 21:13, 18:21) в отсрочен мач от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Това бе едвам четвърто проваляне за Реал от началото на сезона. Грандът от Мадрид е водач във краткотрайното класиране с 20 победи и 4 загуби, а Фенербахче е осми с актив 12-10.

Домакините направиха добър мач, повеждайки с 27:17 на почивката и усилиха задатъка си до 18 точки преди последната четвърт - 48:30.

Най-полезен за Фенербахче беше Марко Гудурич, който приключи с 12 точки, 4 битки и 3 асистенции, а за Реал Валтер Таварес се отличи с 14 точки и 9 битки.

Highlights... keeps Real to 51 and wins a classic!
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
Жалгирис (Литва) позволи домакинско проваляне от италианския Армани Олимпия Милано със 70:74 (18:17, 17:18, 16:18, 19:21) в отсрочена среща от 17-ия кръг на Евролигата. Отборът на Жалгирис е финален, 18-и в подреждането с 3 победи и 19 загуби, а Армани е трети с актив 16-7.

Двата състава изигра оспорван конфликт, като на почивката резултатът бе 35:35, а след трета част гостите взеха две точки задатък - 53:51.

Лукас Лекавичиус беше най-резултатен за Жалгирис с 16 точки, 3 битки и 5 асистенции, а Малкълм Дилейни означи 20 точки за гостите от Милано.

Highlights... escapes Kaunas with the win!